Rodzaje odżywek do włosów – jaką wybrać?

Jak Mokosh 668.jpg

Oferta, jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji włosów stale się poszerza. Z tego powodu mamy coraz więcej wątpliwości, jakie produkty są niezbędne w naszej rutynie pielęgnacyjnej. Najpopularniejszymi produktami, bez których nasza pielęgnacja włosów byłaby znacznie utrudniona, są maski oraz odżywki do włosów.

Czym są te produkty? Zarówno maski do włosów, jak i odżywki zawierają najczęściej pielęgnacyjne oleje, nawilżające humektanty oraz proteiny, które poprawiają strukturę włosa. Coraz częściej dopasowywane są względem porowatości włosów, co wypiera tradycyjny podział na włosy normalne, przetłuszczające się zniszczone lub suche. Porowatość to indywidualny rodzaj włosa, a test na typ porowatości można z łatwością wykonać w Internecie. Kluczem w przypadku doboru odżywki jest metoda prób i błędów.


Blog o urodzie: http://tiny.cc/tradzik


Pamiętajmy też, że pielęgnacja włosów nie lubią monotonii. Dlatego warto jest przeplatać składniki, jakie dostarczamy naszym włosom wraz z myciem. Odżywki oraz maski to nie jedyne kosmetyki do włosów, które powinniśmy włączyć do naszej pielęgnacji. Warto dobrać również odpowiedni szampon do skóry głowy, zabezpieczać końcówki olejkiem, a także wdrożyć sysematyczne olejowanie włosów.