Dlaczego warto mieć stomatologa rodzinnego?

Rodzinne pójście do dentysty jeszcze nie jest powszechne w naszym kraju. Raczej każdy z nas wybiera sobie gabinet stomatologiczny, w którym czuje się maksymalnie bezpiecznie. Do innego specjalisty pójdziemy z dzieckiem, a do innego w celu wszczepienia implantów stomatologicznych. Zamiast tego warto rozpatrzyć opcję stomatologa rodzinnego i wybrać taki gabinet, w którym będzie można wykonać wszystkie potrzebne zabiegi.

Ważną sprawą dla wielu z nas jest realizowanie swoich planów w wyznaczonym na to czasie. Oszczędność cennych minut może też polegać na tym, że wybierzemy się całą rodziną do dentysty w jednym miejscu i w jednym czasie. W profesjonalnych gabinetach jest tak, że są oddzielne pomieszczenia i specjaliści od leczenia mleczaków i leczenia zachowawczego u osób dorosłych. Wychodząc naprzeciw całym rodzinom, dentyści ustalają grafik pracy w taki sposób, by umożliwić jednoczesne przyjęcie pacjentów z jednej rodziny. Kiedy mama wchodzi do jednego gabinetu, dziecko wędruje do swojego stomatologa. Mimo że dla wielu dzieci może to być nie do przejścia, ponieważ potrzebują wsparcia bliskiej osoby, to jednak z każdą kolejną wizytą mogą nabierać odwagi, a co za tym idzie, rodzice mogą oszczędzić dużo czasu.

Stomatolog rodzinny poznaje swoich pacjentów i z biegiem czasu wie, jak ich leczyć i z czym mogą być problemy. Nie trzeba wielokrotnie wypełniać informacji o przebytych chorobach lub uczuleniach na substancje znieczulające. Na stan uzębienia wpływa również dieta, a co za tym idzie, dentysta ma większe szanse na zwrócenie uwagi na częstsze kontrole i stan uzębienia pozostałych domowników. Wybór jednego specjalisty jest także równoznaczny z otrzymywaniem powiadomień o wizytach kontrolnych i w ten sposób można uniknąć większych problemów związanych ze stanem zębów.

W celu wybrania najlepszego gabinetu stomatologicznego powinniśmy zwrócić uwagę na zakres usług. W przypadku leczenia rodzinnego skupiamy się zarówno na umiejętnościach lekarza względem przeprowadzania trudniejszych zabiegów, ale także sprawdzamy, czy ma on podejście do dziecka. Maluchy wymagają specjalnego traktowania i minimalizowania poczucia stresu. Najlepsze gabinety dentysty rodzinnego wyposażone będą w specjalne poczekalnie, w których dzieci mogą się odstresować. Wiele placówek zaopatruje się też w specjalne sprzęty i kolorowe fartuchy, dzięki którym dzieci będą z mniejszym strachem podchodzić do leczenia. Komfort dziecku zapewniają także takie elementy jak możliwość wybrania koloru plomby. U maluchów nie ma aż takiego znaczenia dobrania koloru idealnego względem naturalnego, ponieważ wkrótce i tak nastąpi wymiana uzębienia na stałe.