Każdy jest tylko człowiekiem. Zapewne każdy, no może prawie każdy wie jakie konto w banku dla osoby prywatnej będzie najlepsze, będzie przynosić jak bardzo korzyści.
Problem pojawia się w czasie, gdy konto w banku ma obsługiwać wiele transakcji, ma być jako konto firmowe.
Na wstępu warto wspomnieć, że najtańsze wcale nie oznacza najlepszego, a dodatkowe usługi, które pojawiają się w opcji niby najlepszej, mogą doprowadzić niejednego młodego przedsiębiorcę do straty dość dużej kwoty pieniędzy.
Na początek warto się zastanowić czy faktycznie potrzebujemy konta firmowego? Nie jest obowiązku posiadania, prawo nas nie zmusza, jednak jest jeden warunek, ustawy wymuszają na właścicielach przedsiębiorstw regulowanie należności w stosunku do innego przedsiębiorcy wykorzystując rachunek bankowy, jednak tylko wtedy gdy wartość jednej transakcji przekracza piętnaście tysięcy złotych. To nie jedyny problem, prawo nie wymusza posiadania konta firmowego, jednak regulaminy banków wcale nie są już takie obojętne, w wielu z nich można znaleźć odnośniki, które jasno i czytelnie wykluczają posiadanie konta osobistego, jako konta firmowego.
Jakie koszty poniesie przedsiębiorca?
Według ogólnych regulacji miesięczny koszt jest niewielki, zaledwie kilka złotych. Oferta banków na rynku jest bardzo zróżnicowana, banki oferują darmowe konta, jest toż jednak decyzja na czas określony, ewentualnie podczas spełnienia pewnych ustalonych warunków. Najczęściej są to comiesięczne, regularne transakcje na określoną kwotę, dokonując przelewów na minimalną kwotę uzyskujemy dostęp do darmowej wersji.
Biznes, reklama, rozwój. Zobacz portal: http://www.oxfordhouse.com.pl/
Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe? W dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo, zawsze znajdzie się jakiś haczyk, nie ma nic dziwnego w baku opłat comiesięcznych za prowadzenie rachunku, pojawia się problem gdy bank pobiera dodatkowe opłaty za obsługę karty płatniczej, wypłatę w bankomacie czy też opłatę za przelew internetowy. Warto wspomnieć, że koszty za te usługi często są dużo większe niż w przypadku regularnej opłaty za prowadzenie rachunku.